Прогресуюча атрофія сітківки Rdy (PRA-Rdy)
Породи для яких підходить дослідження:

Прогресуюча атрофія сітківки (Progressive Retinal Atrophy, PRA) - загальна назва групи захворювань сітківки ока, що викликають ураження фоторецепторних клітин (паличок і колбочок) аж до їх загибелі.

Для кішок порід Абіссінська, Оцикет і Сомалі описана форма PRA, звана PRA-Rdy. У хворих кішок спостерігається затримка розвитку фоторецепторних клітин з наступною їх дегенерацією. Захворювання розвивається досить рано, у віці близько 7 тижнів, і швидко прогресує. Повна сліпота настає, як правило, у віці 12-16 місяців.

PRA-Rdy викликана однонуклеотидной делецієй n.546delC в екзоні 4 гена CRX (cone-rod homeobox). Ген CRX є членом сімейства білків, необхідних для розвитку очей ссавців.

Аутосомно-домінантний тип спадкування.

Інтерпретація результатів

Аутосомно-домінантний характер успадкування

MM - високий ризик розвитку захворювання
NM - високий ризик розвитку захворювання
NN - не несе аллель захворювання

Літературні дані

Menotti-Raymond, M., Deckman, KH., David, VA., Myrkalo, J., O'Brien, SJ., Narfstrom, K.: Mutation discovered in a feline model of human congenital retinal blinding disease. Invest Ophthalmol Vis Sci 51: 2852-2859, 2010. Pubmed reference: 20053

ВАЖЛИВО!
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
01
Додайте вихованця в особистому кабінеті. Якщо ви хочете щоб була прописана ідентифікація тварини в результатах, ваш вихованець повинен бути чипованих (клеймо). Тільки вет лікар, керівник клубу або представник лабораторії може провести ідентифікацію тварини (сканування чіпа, наступний відбір біоматеріалу і завірення підписом і печаткою в анкеті).
02
Оформіть замовлення на сайті. Заповніть анкету на генетичне дослідженні (зверніться до адміністраторів). Також Ви можете звернутися в наш офіс для забору буккального епітелію (собакам породи: ам. Стаф, пітбуль, ам. Буллі не виконуэмо, сдякуэмо за розуміння).
03
Підпишіть на пакеті для біоматеріалу кличку тварини і номер Замовлення (який видно в особистому кабінеті і приходить на email)
04
Візьміть ватну паличку за один кінець. Уникайте торкання протилежним кінцем палички рук і навколишніх предметів
05
Протягом 10 секундвозвратно - поступальною ходою, обертаючи ватяну паличку, зберіть клітини епітелію внутрішньої сторони щоки, уникайте потрапляння на паличку великої кількості слини
06
Обріжте ножицями кінець палички, за який Ви трималися рукою, помістіть в паперовий конверт. Повторіть процедуру з трьома іншими ватяними паличками
07
Надішліть конверт Новою Поштою ( біоматеріал відсилається за рахунок відправника!) : г. Харьков, Нова пошта, відділення №8, ТОВ "Зооген Україна" (ОКПО 41890252) т. 067 629 00 42. (представник компанії)
08
Отримати результати аналізів в особистому кабінеті, срок виконання тестів на сайті вказан із розрахунку коли біоматеріал надійшов до лабораторії !
Після відправки повідомте номер ТТН Адміністратору Зооген Україна
Список партнерів, для здачі аналізів
Прогресуюча атрофія сітківки Rdy (PRA-Rdy)
CSD015
Код дослідження:
CSD015
OMIA:
Термін виконання:
30
Ціна:
550грн
Вихованець: