Прогресуюча атрофія сітківки персів (PRA-pd)

Прогресуюча атрофія сітківки (Progressive Retinal Atrophy, PRA) - загальна назва групи захворювань сітківки ока, що викликають ураження фоторецепторних клітин (паличок і колбочок) аж до їх загибелі.

PRA-pd відноситься до ранньої формі атрофії сітківки, що має аутосомно-рецесивний тип спадкування. У віці двох-трьох тижнів можна спостерігати ослаблення світових рефлексів зіниць. Спочатку втрачається нічний зір, до віку 16-17 тижнів відбувається майже повна втрата зору. PRA-pd не лікується. 

ДНК-тест показує наявність і кількість порушених копій гена, що дозволяє визначити хворих і здорових кішок, а також ідентифікувати здорових носіїв. Носії мають PRA-pd в прихованому вигляді і можуть передавати захворювання нащадкам, самі будучи здоровими. 

Захворювання характерно для Перської кішки і споріднених порід. 

Інтерпретація результатів

Аутосомно-рецесивний характер успадкування

NN - не несе аллель захворювання. Захворювання, асоційоване з дослідженої мутацією, не розвиватиметься. Тварина не передасть аллель захворювання потомству.
NM - носій аллеля захворювання. Захворювання, асоційоване з дослідженої мутацією, не розвиватиметься. Тварина може передати аллель захворювання потомству.
MM - дві копії алелі захворювання. Висока ймовірність розвитку захворювання, асоційованого з дослідженої мутацією. Тварина передасть аллель захворювання потомству.

ВАЖЛИВО!
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
01
Додайте вихованця в особистому кабінеті. Якщо ви хочете щоб була прописана ідентифікація тварини в результатах, ваш вихованець повинен бути чипованих (клеймо). Тільки вет лікар, керівник клубу або представник лабораторії може провести ідентифікацію тварини (сканування чіпа, наступний відбір біоматеріалу і завірення підписом і печаткою в анкеті).
02
Оформіть замовлення на сайті. Заповніть анкету на генетичне дослідженні (зверніться до адміністраторів). Також Ви можете звернутися в наш офіс для забору буккального епітелію (собакам породи: ам. Стаф, пітбуль, ам. Буллі не виконуэмо, сдякуэмо за розуміння).
03
Підпишіть на пакеті для біоматеріалу кличку тварини і номер Замовлення (який видно в особистому кабінеті і приходить на email)
04
Візьміть ватну паличку за один кінець. Уникайте торкання протилежним кінцем палички рук і навколишніх предметів
05
Протягом 10 секундвозвратно - поступальною ходою, обертаючи ватяну паличку, зберіть клітини епітелію внутрішньої сторони щоки, уникайте потрапляння на паличку великої кількості слини
06
Обріжте ножицями кінець палички, за який Ви трималися рукою, помістіть в паперовий конверт. Повторіть процедуру з трьома іншими ватяними паличками
07
Надішліть конверт Новою Поштою ( біоматеріал відсилається за рахунок відправника!) : г. Харьков, Нова пошта, відділення №8, ТОВ "Зооген Україна" (ОКПО 41890252) т. 067 629 00 42. (представник компанії)
08
Отримати результати аналізів в особистому кабінеті, срок виконання тестів на сайті вказан із розрахунку коли біоматеріал надійшов до лабораторії !
Після відправки повідомте номер ТТН Адміністратору Зооген Україна
Список партнерів, для здачі аналізів
Прогресуюча атрофія сітківки персів (PRA-pd)
CSD010
Код дослідження:
CSD010
OMIA:
Термін виконання:
20
Ціна:
550грн
Вихованець: