Полікістоз нирок (PKD)

Кішки з захворюванням полікістозних нирок (PKD) мають великі, неправильної форми нирки, що містять множинні, різного розміру кісти, розташовані по поверхні коркової і мозкової речовин нирок. Кісти чисельні, заповнені рідиною, що призводить до значного розширення нирок.
Полікостозом нирок страждає близько 6% кішок в усьому світі. Захворювання значно поширене у персидських кішок: за станом на 2004 рік близько 38% були хворими.
Вік розвитку захворювання може сильно варіювати від декількох місяців до 7-8 років в залежності від статі, породи і способу життя тварини.

Симптоматика

Захворювання, як правило, характеризується пізнім початком і прогресивним двостороннім розвитком кіст, що супроводжується збільшенням розмірів нирок. Розвиток кіст починається внутрішньоутробно в різних відділах нефрона. Незважаючи на те, що в розвитку кіст бере участь менше 5% від загального числа нефронів, в кістах накопичується рідина, що призводить до значного збільшення розмірів і деформації нефрона, компресії прилеглої ниркової паренхіми та поступового припинення функціонування нирок.

Полікостоз нирок починається з ниркової недостатності в різному віці (як правило, до семи років хвороба проявляє себе завжди), деякі хворі кішки можуть мати гепатобіліарні кісти, а також гіперплазію і фіброз жовчних проток. Імуногістохімічне фарбування уражених тканин демонструє зміщення Na / K-АТФази від базолатеральної мембрани епітеліальних клітин, що вистилають кісти, в цитоплазму або просвіт мембран.

Діагностика

Рання діагностика можлива тільки методами молекулярної генетики, пізніше найбільш ефективним виявленням захворювання є УЗД-діагностика нирок.
Діагностику необхідно проводити всім кошенятам хворих кішок, що мають генотип NM (MM *).

Інтерпретація результатів

Аутосомно-домінантний характер успадкування

NM (MM *) - хворий
NN - здоровий
* Кішки з генотипом MM не встановлені - найімовірніше, генотип ММ не сумісний з життям і призводить до ранньої внутрішньоутробної загибелі кошенят.

Молекулярна генетика (для фахівців)

Зв'язок захворювання з геном PKD-1 вперше був показан в Каліфорнійському університеті (Young et al., 2005, Lyons et al., 2004), ген був картирован і виявлена однонуклеотидна заміна А> C c.10063 в 29 екзоні, що приводить до утворення стоп -кодона в 3284 положенні, що тягне за собою скорочення білка на 25% з боку C-термінального домену.

Літературні дані

Young, AE., Biller, DS., Herrgesell, EJ., Roberts, HR., Lyons, LA. Feline polycystic kidney disease is linked to the PKD1 region . Mamm Genome 16: 59-65, 2005. Pubmed: 15674734
Grahn, RA., Biller, DS., Young, AE., Roe, BA., Qin, B., Lyons, LA. Genetic testing for feline polycystic kidney disease. Anim Genet 35: 503-4, 2004. Pubmed: 15566489
Lyons, LA., Biller, DS., Erdman, CA., Lipinski, MJ., Young, AE., Roe, BA., Qin, B., Grahn, RA. Feline polycystic kidney disease mutation identified in PKD1. J Am Soc Nephrol 15: 2548-55, 2004. Pubmed: 15466259

ВАЖЛИВО!
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
01
Додайте вихованця в особистому кабінеті. Якщо ви хочете щоб була прописана ідентифікація тварини в результатах, ваш вихованець повинен бути чипованих (клеймо). Тільки вет лікар, керівник клубу або представник лабораторії може провести ідентифікацію тварини (сканування чіпа, наступний відбір біоматеріалу і завірення підписом і печаткою в анкеті).
02
Оформіть замовлення на сайті. Заповніть анкету на генетичне дослідженні (зверніться до адміністраторів). Також Ви можете звернутися в наш офіс для забору буккального епітелію (собакам породи: ам. Стаф, пітбуль, ам. Буллі не виконуэмо, сдякуэмо за розуміння).
03
Підпишіть на пакеті для біоматеріалу кличку тварини і номер Замовлення (який видно в особистому кабінеті і приходить на email)
04
Візьміть ватну паличку за один кінець. Уникайте торкання протилежним кінцем палички рук і навколишніх предметів
05
Протягом 10 секундвозвратно - поступальною ходою, обертаючи ватяну паличку, зберіть клітини епітелію внутрішньої сторони щоки, уникайте потрапляння на паличку великої кількості слини
06
Обріжте ножицями кінець палички, за який Ви трималися рукою, помістіть в паперовий конверт. Повторіть процедуру з трьома іншими ватяними паличками
07
Надішліть конверт Новою Поштою ( біоматеріал відсилається за рахунок відправника!) : г. Харьков, Нова пошта, відділення №8, ТОВ "Зооген Україна" (ОКПО 41890252) т. 067 629 00 42. (представник компанії)
08
Отримати результати аналізів в особистому кабінеті, срок виконання тестів на сайті вказан із розрахунку коли біоматеріал надійшов до лабораторії !
Після відправки повідомте номер ТТН Адміністратору Зооген Україна
Список партнерів, для здачі аналізів
Полікістоз нирок (PKD)
CSD008
Код дослідження:
CSD008
OMIA:
http://omia.angis.org.au/OMIA000807/9685/
Термін виконання:
5
Ціна:
550грн
Вихованець: