Група крові А, група крові В, носійство групи крові В
Породи для яких підходить дослідження:
Абіссинська кішка Австралійський міст Азіатська таббі Американський бобтейл Американський ваєрхаєр Американський кьорл, американський керл Балінезійська кішка, балійська, балінез Бенгальська кішка, бенгал Бомбейська кішка, бомбей Британська довгошерста Британська короткошерста Бурма Бурмілла Гімалайська кішка Девон-рекс Домашня кішка Єгипетський мау Корніш-рекс Лаперм Манчкін Мейн-кун Норвезька лісова кішка Орієнтальная короткошерста кішка Оцикет Персидська кішка Пітерболд (петербурзький сфінкс) Російська голуба (блакитна) Регдолл Саванна Священна бірма Селкірк-рекс Сіамська кішка Сибірська кішка Сінгапурська кішка (сінгапура) Сомалійська кішка (сомалі) Сфінкс Азіатська длінношерста кішка (тіфані) Тонкінська кішка Ангорська кішка (турецька ангора) Шартрез (Картезіанська кішка) Шотландська висловуха кішка (скоттиш-фолд) Екзотична короткошерста кішка Курильський бобтейл Короткошерстий колорпойнт Орієнтальна довгошерста кішка Яванез Шотландська кішка (скоттиш-страйт)

Група крові - ознака, який визначається індивідуальними антигенними характеристиками еритроцитів - червоних кров'яних тілець крові.

На відміну від людини, собаки, коней і більшості інших видів ссавців, для домашньої кішки описана тільки одна система групи крові, що включає два основних типи - групу крові А і групу крові B, а також дуже рідкісну групу крові АВ (групи крові прийнято позначати латинськими буквами).

Більшість кішок має групу крові А, але існує ряд порід, в яких група B також поширена. Наприклад, частота народження групи крові B у британських кішок, корніш і девон рексів досягає від 25 до 50%, в той час як для сіамської і близьких їй порід вона вкрай рідкісна.

Знання групи крові вихованця, як правило, важливо в двох випадках:

- при необхідності трансфузії (переливання крові);
- при плануванні в'язки.

Подібно людської АB0 системі групи крові, у кішок однієї групи в крові присутні антитіла до іншої. Однак антитіла різних груп крові виявляють різну активність. Так антитіла кішок з групою крові B активно пов'язують чужорідні еритроцити, що містяться в крові кішки з групою А, і знищують їх, в той час як антитіла, циркулюючі в крові кішки групи крові А, виявляють значно меншу активність. Цікаво відзначити, що кішки групи крові АВ є універсальними реципієнтами, тобто не виявляють реакції «відторгнення» крові інших типів, що пов'язано з відсутністю антитіл до інших груп.

Кошенят, що народилися від пари, де кішка має групу крові B, а кіт - А, може чекати сумна доля - «Синдром раптової смерті кошенят». Кошенята нормально розвиваються в утробі матері, але незабаром після народження вмирають.

Перший час імунна система кошеня дуже слабка, і мати разом з молоком передає йому свої антитіла, які всмоктуються через стінку кишечника малюка і потрапляють в його кровотік. У разі несумісності групи крові кішки і кошеня (у кішки група крові B, у кошеняти - А), антитіла матері атакують еритроцити кошеня, викликаючи їх аглютинацію, тобто руйнування. В результаті у малюка наступають анемія і порушення обміну речовин, що може привести до смерті.

У деяких випадках, незважаючи на несумісність, кошенята виживають. Це пов'язано з індивідуальними особливостями організму, такими як, наприклад, низька всмоктуваність стінками кишечника в перші дні після народження.

В даний час групу крові кішки можна визначити ДНК-тестом.

Аллель групи крові А домінантою по відношенню до аллелям a ab і b, аллель a ab домінує над алелем b (А> a ab >b). Генетичний тест визначає кішок групи крові B, мають дві копії алелі b, і кішок-носіїв, у яких тільки одна копія алелі b. У другому випадку тварина може мати групу крові А чи АВ. Оскільки генетичний тест не поділяє аллели А і a ab, для формування відповіді прийнято використовувати умовне позначення « НЕ B » аллель (Non - B або просто « N »)

Результати ДНК-тесту:

генотип розшифровка

A / A - група крові А чи рідкісна група АВ
A / b - група крові А чи АВ, носій групи крові B
b / b - група крові B

Правильно підібравши пару, можна уникнути проблеми гемолізу у потомства. У таблиці представлені можливі варіанти генотипів кошенят в залежності від генотипів батьків.

КІТ

A / A A / b b / b

        КІШКА

A / A A / A A / A, A / b A / b

A / b A / A, A / b A / A, A / b, b / b A / b, b / b

b / b A / b A / b, b / b b / b

Прим.: блакитним кольором виділені генотипи кота, рожевим - генотипи кішки, зеленим - генотипи кошенят. Червоним виділені генотипи кошенят групи ризику.


ВАЖЛИВО!
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
01
Додайте вихованця в особистому кабінеті. Якщо ви хочете щоб була прописана ідентифікація тварини в результатах, ваш вихованець повинен бути чипованих (клеймо). Тільки вет лікар, керівник клубу або представник лабораторії може провести ідентифікацію тварини (сканування чіпа, наступний відбір біоматеріалу і завірення підписом і печаткою в анкеті).
02
Оформіть замовлення на сайті. Заповніть анкету на генетичне дослідженні (зверніться до адміністраторів). Також Ви можете звернутися в наш офіс для забору буккального епітелію (собакам породи: ам. Стаф, пітбуль, ам. Буллі не виконуэмо, сдякуэмо за розуміння).
03
Підпишіть на пакеті для біоматеріалу кличку тварини і номер Замовлення (який видно в особистому кабінеті і приходить на email)
04
Візьміть ватну паличку за один кінець. Уникайте торкання протилежним кінцем палички рук і навколишніх предметів
05
Протягом 10 секундвозвратно - поступальною ходою, обертаючи ватяну паличку, зберіть клітини епітелію внутрішньої сторони щоки, уникайте потрапляння на паличку великої кількості слини
06
Обріжте ножицями кінець палички, за який Ви трималися рукою, помістіть в паперовий конверт. Повторіть процедуру з трьома іншими ватяними паличками
07
Надішліть конверт Новою Поштою ( біоматеріал відсилається за рахунок відправника!) : г. Харьков, Нова пошта, відділення №8, ТОВ "Зооген Україна" (ОКПО 41890252) т. 067 629 00 42. (представник компанії)
08
Отримати результати аналізів в особистому кабінеті, срок виконання тестів на сайті вказан із розрахунку коли біоматеріал надійшов до лабораторії !
Після відправки повідомте номер ТТН Адміністратору Зооген Україна
Список партнерів, для здачі аналізів
Група крові А, група крові В, носійство групи крові В
CSG001
Код дослідження:
CSG001
OMIA:
Термін виконання:
25
Ціна:
555грн
Вихованець: