Виявлення статі птахів (уточнюйте породу)

Вид биоматериала: очин пера

Найчастіше візуальне визначення статі птахів, особливо у молодих, або не в період розмноження, затруднене через відсутність або слабку вираженість морфологічних відмінностей за вторинними статевими ознаками у самців і самок. Тому власникам, які займаються розмноженням птахів необхідно вдаватися до молекулярних методів визначення статі.

Пол птахів визначається парою хромосом W і Z, при цьому важливо знати, що, на відміну від ссавців, включаючи людину, гетерогаметними у птахів є самки - у них присутні статеві хромосоми обох типів - W і Z, тоді як у самців птахів – гомогаметні, у них стать визначається парою Z хромосом - ZZ,

• діагностика:

Молекулярно-генетичне визначення статі засноване на ідентифікації зчеплених зі статевими хромосомами птахів генів.

• Інтерпретація результатів:

Результатом дослідження є генотип за статевими хромосомами:
WZ - для самок
 ZZ - для самців

• Молекулярна генетика (для фахівців):

У більшості видів птахів Z- хромосома найбільша за величиною, як правило, в 4-5 разів, і містить майже всі зчеплені з статтю гени. W-хромосома, як правило, значно менше, є мікрохромосомою, що містить високу частку повторюваних (некодуючих) послідовностей ДНК. Нещодавно на W-хромосомі був виявлений ген, що кодує білок, який бере участь в активації транскрипції хроматину. За сучасними даними, визначення статі у птахів відбувається за балансовим механізмом, коли визначальним чинником у формуванні статі є співвідношення аутосом до Z-хромосоми. Послідовності ДНК, гомологічні генам, визначальним стать у людини були виявлені як у самок, так і самців птахів, однак не ясно, що вони виконують аналогічні функції у птахів.

ВАЖЛИВО!
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
За дві години до проведення процедури взяття біоматеріалу тварина не слід годувати, бажана ізоляція від інших тварин.
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
Для цуценят і кошенят, як мінімум за дві години, треба виключити годування грудним молоком. Рекомендується промити ротову порожнину водою (для зручності можна використовувати шприц без голки).
01
Додайте вихованця в особистому кабінеті. Якщо ви хочете щоб була прописана ідентифікація тварини в результатах, ваш вихованець повинен бути чипованих (клеймо). Тільки вет лікар, керівник клубу або представник лабораторії може провести ідентифікацію тварини (сканування чіпа, наступний відбір біоматеріалу і завірення підписом і печаткою в анкеті).
02
Оформіть замовлення на сайті. Заповніть анкету на генетичне дослідженні (зверніться до адміністраторів). Також Ви можете звернутися в наш офіс для забору буккального епітелію (собакам породи: ам. Стаф, пітбуль, ам. Буллі не виконуэмо, сдякуэмо за розуміння).
03
Підпишіть на пакеті для біоматеріалу кличку тварини і номер Замовлення (який видно в особистому кабінеті і приходить на email)
04
Візьміть ватну паличку за один кінець. Уникайте торкання протилежним кінцем палички рук і навколишніх предметів
05
Протягом 10 секундвозвратно - поступальною ходою, обертаючи ватяну паличку, зберіть клітини епітелію внутрішньої сторони щоки, уникайте потрапляння на паличку великої кількості слини
06
Обріжте ножицями кінець палички, за який Ви трималися рукою, помістіть в паперовий конверт. Повторіть процедуру з трьома іншими ватяними паличками
07
Надішліть конверт Новою Поштою ( біоматеріал відсилається за рахунок відправника!) : г. Харьков, Нова пошта, відділення №8, ТОВ "Зооген Україна" (ОКПО 41890252) т. 067 629 00 42. (представник компанії)
08
Отримати результати аналізів в особистому кабінеті, срок виконання тестів на сайті вказан із розрахунку коли біоматеріал надійшов до лабораторії !
Після відправки повідомте номер ТТН Адміністратору Зооген Україна
Список партнерів, для здачі аналізів
Виявлення статі птахів (уточнюйте породу)
ASS-001
Код дослідження:
ASS-001
OMIA:
Термін виконання:
25
Ціна:
1000грн
Вихованець: